tickkey

NAJSKUTECZNIEJSZE I NAJŁATWIEJSZE W UŻYCIU URZĄDZENIE DO USUWANIA KLESZCZY

JAK TO DZIAŁA?
Bardzo prosto. Wystarczy umieścić kleszcza o otworze TickKey i przesunąć w kierunku zwężenia. Za pomocą TickKey w sekundę łatwo usuwa się całego owada.
Oryginalny TickKey™ jest wykonany z anodyzowanego aluminium o wysokiej wytrzymałości… to nie jest słaby kawałek plastiku. Konstrukcja TickKey była udoskonalana i testowana przez ponad 10 lat. Dzięki niej usunięto w USA miliony kleszczy wszelkich rozmiarów.

Nadaje się do usuwania kleszczy zarówno u ludzi jak zwierząt.

TickKey dostępny jest w kilkunastu kolorach, może być spersonalizowany np. logiem Twojej firmy lub sklepu. 

Można go łatwo przechowywać w apteczce, portfelu, kieszeni, na breloczku, kołnierzu, plecaku lub smyczy.

A DLACZEGO WŁAŚCIWIE TICKKEY??
100% skuteczność

skuteczność tickkey-a wynika z prostoty jego użytkowania, po prostu nie da się niczego źle zrobić

prostota użycia
już prościej się nie da – żadnych ruchomych części, ściskania przekręcania w lewo w prawo… itd
zawsze przy tobie
tickeya jest tak mały , ze można go przenosić w portfelu, przypiąć do obroży psa
twój ulubiony kolor
wybierz swój ulubiony kolor spośród ponad 20 dostępnych
TICKKEY TO NIEODZOWNY ELEMENT WYPOSAŻENIA
wędkarze
rodzinne wycieczki
biwakowanie
wędrówki
działka
wyprawy rowerowe
prace leśne
polowanie

zwierzaki

praca
UPEWNIJ SIĘ, ŻE TO NAPRAWDĘ DZIAŁA
Dlaczego warto mieć TickKey zawsze przy sobie.

Dlaczego warto mieć TickKey zawsze przy sobie.

W sieci można znaleźć ogromną ilość poradników jak usunąć kleszcza – jednak tak naprawdę istnieją jedynie 2 problemy

dostępność odpowiedniego narzędzia

prostota zabiegu

 

W obydwu przypadkach TickKey jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na:

łatwość przenoszenia: jest mały – grubości karty kredytowej więc zmieścisz go wszędzie: w portfelu, przy kluczykach od samochodu / od domu, przy obroży psa

prostota użycia – żadne inne narzędzie nie będzie prostsze i bardziej intuicyjne w użyciu – nie musisz się zastanawiać czy w lewo, czy w prawo, jakiej siły użyć, żeby nie przeciąć kleszcza w pół jak to często miejsce w przypadku pęset czy szczypiec… itd, itp

Tickkey pozwala na szybką reakcję, żeby uniknąć tego wszystkiego, co poniżej:

 

Choroby wywoływane przez kleszcze to nie tylko borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Lista chorób jest bardzo długa. Do najbardziej znanych należą: borelioza, babeszjoza, bartonelloza, erlichioza. Jednak lista chorób odkleszczowych jest znacznie dłuższa. Większość z nich występuje na całym świecie, jednak niektóre diagnozuje się tylko w określonych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych.

 

Borelioza

(Lyme borreliosos, Lyme disease) jest chorobą wywołaną przez krętki z rodzaju Borrelia burgdorferi, afzelii i garinii przenoszone przez kleszcze Ixodes. Do zakażenia może dojść nie tylko podczas ukąszenia przez kleszcza, lecz także przez wtarcie znajdującego się na skórze kału kleszcza w zranione miejsce lub przez rozgniecenie kleszcza i wtarcie jego treści w zranioną skórę.

 

Bartonella

Bartonelloza jest wywoływana przez dwa patogeny – Bartonella henselae i Bartonella quintana. Można się nią zarazić nie tylko w po ukąszeniu przez kleszcza, lecz także inne stawonogi żywiące się krwią.

 

Anaplazmoza granulocytarna

Anaplazmoza granulocytarna (dawniej erlichioza) jest wywoływana przez patogen Anaplasma phagocytophilum. Choroba jest przenoszona zwłaszcza przez kleszcze z rodzaju Amblyomma i Ixodes. Najczęstszym wektorem zakażenia są nimfy, rzadziej dorosłe kleszcze. Do zakażenia człowieka dochodzi przez skórę, podczas żerowania kleszcza.

 

Babeszjoza

Przyczyną babeszjozy (piroplazmozy) są bakterie Babesia divergens i Babesia microt. Znaczny procent osób chorych na babeszjozę zamieszkuje tereny o intensywnej hodowli krów. Do zakażenia dochodzi w wyniku ukąszenia przez zakażonego kleszcza. Babeszjoza może współistnieć z innymi chorobami odkleszczowymi. Ze względu na podobieństwo objawów ciężkiej postaci choroby do malarii, zwana jest „malarią północy”.

 

Kleszczowe zapalenie mózgu

Kleszczowe zapalenie mózgu (odkleszczowe zapalenie mózgu) to zespół neurologicznych komplikacji występujących po zakażeniu flawiwirusami przenoszonymi przez kleszcze. Do zakażenia może dojść w wyniku ukąszenia przez zakażonego kleszcza (osobnika dorosłego, nimfę, niemal niewidoczną larwę) lub kontakt z jego zakażonymi płynami ustrojowymi. Choroba przenosi się także drogą pokarmową na skutek spożycia niepasteryzowanego mleka zakażonego zwierzęcia.

 

Tularemia

Za tularemię odpowiada patogen Francisella tularensis. W Europie Centralnej nosicielami tej bakterii są kleszcze z rodzaju Dermacentor reticulatus i Ixodes ricinus. Rezerwuarem zarazka są małe gryzonie, myszy, szczury, wiewiórki, zające, króliki, lisy, zwierzęta domowe oraz stawonogi odżywiające się krwią. Człowiek może się zarazić przez ukłucie zakażonych stawonogów np. kleszczy, poprzez kontakt bezpośredni (skóra, błony śluzowe), drogą pokarmową i wziewną. Gorączka Q Gorączka Q to zakaźna i zaraźliwa choroba owiec i bydła wywoływana jest przez bakterię Coxiella burnetti. Do zakażenia u człowieka może dojść w wyniku nie tylko ukąszenia przez kleszcze, lecz także drogą pokarmową i oddechową (przez wdychanie aerozoli zawierających skażone cząstki kału, moczu lub mleka zwierząt). Do zakażenia, choć rzadko, może również dojść w wyniku kontaktu z chorym

Darmowa dostawa od 99 zł

dowolny zestaw produktów

Man hands delivering or giving parcel through torn white paper background